facebook pixel

Operasyonel kiralama kurumsal araç kiralama

Sosyal Sorumluluk

DRD, WWF - Türkiye “Türkiye’nin Canı” Kampanyasını Destekliyor

Türkiyenin Canı Türkiyenin Canı

DRD, dünyanın en saygın ve büyük çevre kuruluşu konumunda olan WWF-Türkiye’nin öncülüğünde “nesli tükenmekte olan canlı türlerinin korunması” amacıyla sürdürülen “Türkiye’nin Canı” kampanyasını desteklemektedir.

Kampanya Çerçevesinde Korunmaya Alınan Türler

  • Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Hatay Şub; “Hatay Dağ Ceylanı Yaşam Ortamlarını İyileştirme ve Risklerin Azaltılması”,
  • Samandağ Çevre Koruma ve Turizm Derneği’nin “Samandağ Kumsalı’nda Üreyen Yeşil Deniz Kaplumbağalarının Korunması”,
  • Küre Dağları Ekoturizm Kooperatifi’nin “Küre Dağları’nın Şapkalı Gizemi: Mantarlar”,
  • Boğaziçi Uluslararası Mağara Araştırma Derneği’nin “Yeraltının Dev Kanatları: Mısır Meyve Yarasaları”,
  • Yaban Hayatı Araştırma Derneği’nin “Yer Yediuyuru Yok Olmasın”,
  • Antalya Orkidelerini ve Biyolojik Çeşitliliğini Koruma Derneği’nin “Antalya’nın Beşi Bir Yerde”
Burs Programları

Burs Programları

Derindere Grubu, 1990 yılından bu yana eğitim alanında sosyal sorumluluk faaliyetleri yürüterek Türkiye’nin toplumsal gelişimine önemli katkılarda bulunmaktadır. Türkiye’nin geleceği olarak gördüğü gençlerin eğitimlerine destek vererek 20 yılı aşkın süredir düzenli bir şekilde eğitim bursları veren DRD, öğrencilere burs olanakları sağlamanın yanı sıra okul ve öğrenci yurdu yatırımları da yapmaktadır. Derindere Şirketler Grubu kurucu üyesi Ömer Derindere, bu çerçevede eğitim alanındaki hizmetlerinden dolayı 2009 yılında TBMM tarafından Onur Madalyası ile ödüllendirilmiştir.

Geçtiğimiz yıl itibariyle Derindere Grubu burslarından yararlanan toplam 1.500 öğrenci üniversite eğitimini başarıyla tamamlamış; 1.000 öğrenci ise aktif olarak eğitim hayatlarına devam etmektedir. Önümüzdeki dönemlerde de Derindere Grubu’nun eğitim alanında sürdürdüğü sosyal sorumluluk faaliyetleri tüm hızıyla devam edecektir.

Elektrikli Araçlar

Elektrikli Araçlar

Dünyada elektrikli araç teknolojileri konusunda her geçen gün önemli adımlar atılıyor. Elektrikli araçlar, ekonomik olmalarının ötesinde küresel ısınma ve iklim değişikliklerinde önemli bir etken olan gaz emisyonlarını önlüyor. İçten yanmalı motorlara oranla %90’lara varan oranlarda enerji tasarrufu sağlayan bu araçlar, çevreye duyarlı, gürültü kirliliğine yol açmayan, sessiz ve ekonomik araçlar olarak karşımıza çıkıyor.

DRD, bu anlamda DMA Markası ile gerçekleştirdiği işbirliği ile önemli bir kurumsal sosyal sorumluluk projesine imza atarak daha temiz bir çevre için %100 elektrikli araçlara özel kiralama seçenekleri sunuyor. 0 emisyon değeriyle atmosfere salınım yapan CO gazını bütünüyle ortadan kaldıran bu teknoloji, aynı zamanda rakipsiz ulaşım maliyetleriyle de fark yaratıyor. Tam kapasite şarj durumunda 280 km’lik bir menzil değerine sahip olan araçlar, 100 km’lik bir mesafeyi sadece 4-5 TL seviyesinde bir maliyetle kat edebiliyor.

ServicesURL" /> " /> ServicesURL" />