facebook pixel

Operasyonel kiralama kurumsal araç kiralama

Online Hizmetler

Periyodik Bakım Şifresi

Aracınızın periyodik bakımını anlaşmalı yetkili servislerimizde yaptırabilmeniz için ihtiyacınız olan servis randevusu onay şifresini www.drd.com.tr web sitemizden, IOS ve Android işletim sistemli cep telefonlarınız ile DRD Servis Aplikasyonu üzerinden veya (0532) 752 23 73 no’lu telefon numarasına SMS (kısa mesaj) göndererek zahmetsizce alabilirsiniz.

"www.drd.com.tr" ile şifre alımı

İlişikte yer alan bilgi alanına aracınızın “plaka bilgisini” girdikten sonra, periyodik bakım işleminizi gerçekleştirmek istediğiniz “il bilgisini” belirterek “gönder” butonuna basmanız ile sistem, periyodik bakım için gerekli şifre bilgisini üreterek sizinle paylaşacak ve tercih ettiğiniz ilde yer alan yetkili servislerin iletişim bilgilerini ekranınıza getirecektir. Bu şifre ile işleminizi gerçekleştirmek istediğiniz yetkili servis ile iletişime geçerek, tercih ettiğiniz tarih için kolaylıkla randevu alabilir ve bakım işleminizi zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız periyodik bakım şifresinin geçerlilik süresinin 5 iş günü olacağını lütfen unutmayın.

“DRD Servis Aplikasyonu” ile şifre alımı

IOS ve Android işletim sistemli cep telefonlarınız ile DRD Servis Aplikasyonu üzerinden* “periyodik bakım şifre alım” adımlarını takip ederek kolaylıkla şifre bilginizi alabilir, bu şifre ile iletişim bilgileri ekranınıza gelecek olan işleminizi gerçekleştirmek istediğiniz yetkili servis ile iletişime geçerek tercih ettiğiniz tarih için kolaylıkla randevu alabilir ve bakım işleminizi zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız periyodik bakım şifresinin geçerlilik süresinin 5 iş günü olacağını lütfen unutmayın.

“SMS (kısa mesaj)” ile şifre alımı

Aşağıda kısaca belirttiğimiz adımlarla periyodik bakım için gerekli işlem şifrenizi almanızın ardından, tercih edeceğiniz ilde size en yakın anlaşmalı servis listesi ekranınıza gelecektir. Bu liste üzerinden seçeceğiniz servis ile görüşerek aracınızın periyodik bakımı için size en uygun tarihte bakım randevunuzu alabilirsiniz. Alacağınız periyodik bakım şifresinin geçerlilik süresinin 5 iş günü olacağını ve cep telefonunuzda SMS blokajı varsa gönderilen şifrenin tarafınıza ulaşamayacağını lütfen unutmayın.

 • Periyodik bakım işlem şifrenizi SMS yoluyla almak için (0532) 752 23 73 no’lu telefona SMS ( kısa mesaj ) göndermeniz gerekmektedir,
 • Mesaj içeriğinde büyük harf karakter kullanarak;
  • Aracınızın plakasını yazıp,
  • BKM yazdıktan sonra,
  • Bulunduğunuz ilin trafik kodunu belirtmeniz yeterli.

Örnek mesaj metni;

34JVY72 BKM 34

ÖNEMLİ!

 • Periyodik bakım işlemlerinizin tamamlanmasının ardından aracınızı teslim almadan önce, bakım kitapçığındaki kaşe ve imzalarının servis tarafından tamamlanmış olup olmadığını lütfen kontrol edin,
 • Yetkili servise periyodik bakımınız için herhangi bir ücret ödemeyin. Aracınızın bakım işlem bedeli DRD Filo Kiralama tarafından karşılanacaktır.
 • Aracınızı anlaşmalı ve/veya yetkili olmayan herhangi bir servise götürmeyin.
 • Periyodik bakım şifresi almak için plaka ve il bilgisi girişi yapınız.