facebook pixel

Operasyonel kiralama kurumsal araç kiralama

Filo Kiralama

DRD Hakkında

DRD’yi Tanıyın 

DRD Hakkında

Türkiye’de operasyonel filo kiralama sektörünün gelişimine öncülük ederek 1998 yılında kurulan DRD Filo Kiralama, bugün 35.000 adedi aşkın araç filosu, ülke genelinde yaygın 1.400 anlaşmalı servis ağı, her sektörde yerel ve global 8.500 adet üzerinde müşterisi ile hizmet  vermektedir.

DRD, sektörün temel süreçlerinde «kurumsal yetkinlik sahibi öncü marka» konumuyla profesyonel bir filo yönetimi deneyimi vaat eder ve çözüm ortağı olduğu kuruluşlara bu ayrıcalığı yaşatır.

En Büyük Yerli Filo Kiralama Markası

Türkiye’nin tamamı yerli sermayeli en büyük filo kiralama markası DRD, uzun vadeli stratejik planları ve beklentilerin ötesinde hizmet anlayışı ile müşteri portföyüne değer katar. Müşteri istek ve ihtiyaçlarının analiziyle başlayan operasyonel filo yönetimi sürecinde, DRD, farklı sektörlerde yer alan kuruluşların iş modellerine en uygun çözüm alternatiflerini geliştirerek fark yaratır.

DRD, operasyonel filo kiralama sektöründe,

  • üstün kalite standartları,
  • güçlü finansal yapısı,
  • uzun yıllara dayanan sektör deneyimi,
  • gelişmiş teknolojik altyapısı,
  • müşteri odaklı hizmet anlayışı,
  • tüm bölgeleri kapsayan yaygın hizmet ağıyla, fark yaratır.

Global Pazarlarda Yüksek Kredibilite

Yurt içinin yanı sıra yabancı piyasalarda da yüksek kredibiliteye sahip olan DRD, 2007 yılında kullandığı 110 milyon USD tutarındaki sendikasyon kredisiyle kategorisinde "bir Türk şirketi tarafından gerçekleştirilen en büyük ve uzun vadeli finansman" değeriyle «Deal of the Year» ödülü almıştır.

Uluslararası Rating Notu Başarısı

Uzun yıllardır bağımsız denetimlerden geçerek finansal kredibilitesini şeffaf şekilde iş ortaklarına sunan DRD, güçlü finansalları ve istikrarlı yatırımlarıyla DRD, uluslararası derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating tarafından ülkemizde "yatırım yapılabilir" seviyede değerlendirilen ilk ve en büyük yerli sermayeli operasyonel filo kiralama markasıdır. Son 3 yıldır gerçekleştirilen değerlendirmeler neticesinde önemli bir başarı gösteren DRD, “yatırım yapılabilir” kategori içerisinde değerlendirilerek Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu BBB+(Trk)’ye taşırken, Kısa Vadeli Ulusal Notu’nu ise A-2 (Trk)’ye pozitif görünümle taşımıştır.

Fortune 500 ve Capital 500 Değeri

Son 3 yıl içerisinde gerçekleştirilen 765 milyon TL değerinde araç yatırımının yanı sıra, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında Türkiye’nin en büyük 500 şirketini belirlemek amacıyla hazırlanan Fortune 500 ve Capital 500 listelerinin her ikisinde de yer alan DRD, istikrarlı gelişimini sürdürmektedir.