Veri İhlaline İlişkin Bildirim Gerçek Kişi Kullanıcılar – DRD FİLO KİRALAMA
Veri İhlaline İlişkin Bildirim Gerçek Kişi Kullanıcılar

VERİ İHLALİNE İLİŞKİN BİLDİRİM GERÇEK KİŞİ KULLANICILAR

Sayın İlgili,

Bu bildirim, Şirketimize kaza/hasar yönetimi hizmetleri için dış kaynaklı servis sağlayan “Optimum Otomotiv Satış Sonrası Çözümleri A.Ş.”ye ait platform üzerinde gerçekleşmiş ve haberdar olduğumuz “kötü amaçlı yazılım” ve olması muhtemel “kişisel veri sızıntısı” sebebiyle müşteri, sürücü, tedarikçi ve 3. şahısları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Bu kapsamda, www.drd.com.tr ve www.onecar.com.tr web sitelerimizden genel bildirim yapılmış olmakla birlikte, size ayrıca ve özel olarak bilgilendirme yapmak istedik.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun uyarınca, Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na yapmış olduğumuz bildirime buradan ulaşabilirsiniz.

“Optimum Otomotiv Satış Sonrası Çözümleri A.Ş.” tarafından yapılan bildirime göre; 03.02.2014 tarihinden 30.04.2014 tarihine kadar Şirketimizden hasar/kaza yönetimi hizmeti almış olan birtakım müşteri, sürücü, hasar/kaza yönetimi süreci içerisinde bulunan tedarikçiler ve Şirketimize ait araçlarla kazaya karışmış olan diğer 3. Şahıslar, bu durumdan etkilenmişlerdir.

İlgili tedarikçimiz veri ihlali üzerine veri ihlalinin tekrarlanmaması amacıyla güvenlik önlemlerini artıracak şekilde gerek sunucularının gerekse veri alt yapılarının yapısını değiştirerek çalışmakta olduğu her firmaya özgü olarak yapılarını ayırmıştır.

Veri ihlali neticesinde birtakım gerçek kişi müşterilerimize ve tüzel kişi müşterilerimizin kullanıcıları ve filo yöneticilerine ait alkol raporu(varsa), araç giriş formu, beyan, çağrı merkezi girişi, ehliyet, eksper raporu, fatura, ikame araç formu, kaza tespit raporu, kaza yeri, nüfus cüzdanı, fotoğraf, ruhsat, tedarik parça teslim tutanağı, teslim ibra ve temlik belgesi, trafik sigortası ve zabıt; müşterilerimiz veya müşterilerimizin kullanıcılarının karıştıkları kazanın karşı tarafı olan kişilerin ehliyet, ruhsat, araç trafik sigortası, kaza tespit raporu, kaza yeri, nüfus cüzdanı, fotoğraf ve zabıt verilerinin kopyalandığına ilişkin tedarikçimiz tarafından bilgi verilmiştir.

Tarafımıza yapılan bilgilendirmeye göre sizlere ait yukarıda sayılmış bir takım belgelerinin kopyalandığı tarafımıza iletilmiştir. Konuyla ilgili herhangi bir endişeniz kalmış olması halinde ya da başkaca bilgi talebiniz varsa, yukarıda belirtmiş olduğumuz web sitelerimizden birinde yer alan Kişisel Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak aşağıdaki iletişim kanallarından biri ile Şirketimize iletmesini rica ederiz.

Başvuru Yöntemi Açıklama Başvuru Adresi
İnternet sitesi http://www.drd.com.tr internet sitesinde yer alan işbu başvuru formunun doldurularak ıslak imzalı bir nüshasının elden, kargo ve noter aracılığıyla iletilmesi Merkez Mahallesi Ayazma Caddesi No:37 Kat:2 Papirus Plaza, Kağıthane/İSTANBUL
e-posta Güvenli elektronik imzalı e-posta gönderilmesi kvkk@drd.com.tr

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Şirketimiz, müşteri, sürücü, tedarikçilerine ve diğer ilgili 3.şahıslara ait her türlü kişisel verilerin tutulması ve işlenmesi hususuna büyük önem vermektedir. Kişisel verilerin korunması Şirketimiz için büyük hassasiyet arz etmekte olup şirketimizin öncelikleri arasındadır. Bu çerçevede, gerekli en güçlü tedbirlerin alındığını, ilgili tedarikçimiz ile hemen görüşülerek en hızlı şekilde olayın çözülmesi için tarafımızca olabildiğince hızlı ve detaylı bilgi aktarılmasını talep ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,
Derindere Turizm Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Takip Et
© 2018 DRD Filo Kiralama, Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik Politikası